https://www.linkedin.com/in/ays-kalite-meral-aysoy-21913260
Dil Seçimi:

Klinik Çalışmalar için DNA Tech ile Partnerlik Sözleşmesi imzalandı

07.07.2021

Klinik çalışma, bir tıbbi cihazın amaçlanan kullanımı için güvenlik ve performansını doğrulamaya yarayan sistematik bir çalışmadır. İlaçlarda olduğu gibi tıbbi cihazlarda da klinik çalışma önceden hazırlanan ve onaylanan bir “klinik çalışma planı”na uygun olarak yürütülür. Tıbbi cihazlarda klinik çalışma genelde CE belgelendirmesi öncesi gerçekleştirilir. Ancak 2017 yılında yürürlüğe giren Avrupa Tıbbi Cihaz Regülasyonu (MDR) ile daha da sıkılaşan klinik değerlendirmede eşdeğerliği baz alma kriterleri ve satış sonrası klinik takip gereklilikleri nedeniyle özellikle Sınıf III ve diğer implant cihazların büyük bölümünde cihaza özel bir klinik çalışma yürütülmesi bir zorunluluk haline gelmiştir.

Tıbbi cihaz üreticilerinin farklı konulardaki ihtiyaçlarına en iyi çözümü sunabilmek adına, yerli ve yabancı iş ortaklarıyla çalışmaktayız. Klinik konusundaki tüm çalışmalarda DNATECH  şirketi çözüm ortağımızdır.

Klinik Araştırmalar, Tıbbi Cihazların geliştirilmesi aşamasında, pazara çıkış için gerekli onayları alma ve Pazar Sonrası İzleme faaliyetlerinin en önemli parçasıdır. Klinik Araştırma gerçekleştirmek ciddi ve maliyetli bir süreçtir. Çalışmaların iyi düşünülerek planlanması ve yönetilmesi gerekir. DNATECH, Tıbbi Cihaz yasal düzenlemeleri konusundaki uzman kadrosuyla, Tıbbi Cihaz Klinik Araştırmaları için gerekli olan tüm hizmetleri sunmaktadır. 

Klinik Araştırma Dokümantasyonu

1.    Klinik Araştırma Startejisinin Geliştirilmesi ve Dokümantasyonu 
2.    Etik Komite (EK) & Sağlık Bakanlığı (SB)  başvuru dosyalarının hazırlanması  
3.    Etik Komite başvurularının sunulması ve çalışma ile ilgili sorularının cevaplanması
4.    Klinik Araştırmaların Sağlık Bakanlığı’na sunulması ve çalışma ile ilgili sorularının cevaplanması
5.    İstatistiksel Değerlendirme
6.    Final Klinik Araştırma Raporunun hazırlanması

Diğer Haberler
Referanslar
Detaylı Referans Listesi için info@ayskalite.com adresinden tarafımıza ulaşabilirsiniz.
KALİTE
HİZMETLER
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et