Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

AS 9100 - 9110 - 9120

ays-danismanlik-as9100-icerik-img

AS 9100 Uzay ve Havacılık Sektöründe Kalite Yönetim Sistemi Standardı

Uzay ve havacılık sektöründe ISO 9001 standardının şartlarının üzerine çıkan, bu şartları sektörün gereklerine göre tanımlayan, ilave şartlar içeren bir standart, Amerika’da AS 9100, Avrupa’da EN 9100 uzak doğuda ise SJAC 9100 adı altında yayımlanmıştır.

Bir kuruluşun, uzay ve havacılık sanayi tedarik zincirinde mal veya hizmet üreten bir halka olarak yer alabilmesi için, AS 9100 sertifikasyonuna sahip olması gereklidir. AS 9100’e göre belgelenen kuruluşlar, onaylı tedarikçi olarak Uluslararası Havacılık Kalite Grubu’nun (IAQG) OASIS veritabanına kaydedilir.

Bir kalite yönetim sisteminin temel gereksinimleri yanı sıra, AS 9100 standardının ana konuları şu şekilde özetlenebilir :

Konfigürasyon yönetimi sistemi: Ürünlerin, kullanım ömürleri boyunca, fonksiyon ve yapım aşamalarının izlenmesi

Kullanılan hammadde ve prosedürler, araçlar, personelin niteliklerine ilişkin izlenebilirlik Müşteriler ve yetkililerin gereklerine uyumlu hale getirilmesi için emniyet ve fonksiyon tanımı Risk analizi ve değerlendirmesi

Referanslar
Detaylı Referans Listesi için info@ayskalite.com adresinden tarafımıza ulaşabilirsiniz.
KALİTE
HİZMETLER
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et